The truth about my life

Sun, 19 Apr 2009

Bu yıl İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde, Bilgi'nin her yıl düzenlediği Açık Kaynak Günleri ile birlikte gerçekleştirilen 8. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği 17 Nisan'da, yani dün başladı. Katılım muazzam, tüm seminer salonları dolu, oyun turnuvasına dahi rağbet var.

Etkinlik kapsamında, Linux ve Özgür Yazılım tanıtımı sırasında konuşmacıların yaptıkları çeşitli yanlışlara dikkat çekmek ve bir öz eleştiri yapmak amacıyla kısa bir sunum hazırlayıp sundum:

Sxip'in CEO'su Dick Hardt'ın sunumundan hayli esinlendim. Sunum dosyasını ODP ve PDF olarak da indirebilirsiniz.

Bugün etkinlik alanında görüşmek üzere!

Thu, 02 Apr 2009

MWC ve 4Play'den bahsedip Aradiom'un başarısından bahsetmemek olmaz. Aradiom'un basın duyurusundan:

ARADIOM MOBILE PEER AWARDS YARIŞMASINDA FİNALE KALDI

Aradiom dünyanın 46 farklı noktasından mobil sektörde hizmet veren 163 firmanın katıldığı Mobile Peer Awards yarışmasında finalistler arasına giren ilk Türk firma oldu.

Istanbul – 26 Ocak 2009 – Mobil sektörde yarattığı farklı ve yenilikçi çözümlerle tüm dünyada ses getiren Aradiom sahip olduğu mobil yazılım geliştirme platformu Aradiom Mobile FrameworkTM ile Mobile Peer Awards yarışmasında finallerde yarışmaya hak kazandı. IBB Mobil ve Global Mobil gibi farklı sektörlerden birçok mobil uygulamanın da yaratıcısı olan Aradiom 16 Şubat’ta Barselona’da Türkiye’yi temsil edecek.

Aradiom Hakkında

Yenilikçi yaklaşımıyla sektörde farklılık yaratan ve çözüm ürettiği tüm iş dallarında öncü olan Aradiom 2001 yılında kuruldu. Aradiom geliştirmiş olduğu Aradiom Mobile Framework ile marka ile müşterinin her an etkileşim içerisinde olmasını sağlayan mobil uygulamalar ve şirketlerin çalışanlarına yönelik iş verimliliğini artıran kurumsal mobil çözümler sunuyor. RIM’in Türkiye’deki ilk çözüm ortağı olan Aradiom, yetkinliği ve tecrübesi ile Kurumsal BlackBerry Uygulamaları alanında da liderliğini koruyor.

Emeği geçen herkesi tebrik ediyor, başarılarını kutluyorum.

Çok geç kaldığımı biliyorum ama yine de haberi paylaşmak istedim, yapılacaklar listesini temizlemek gerek.

Her yıl Barcelona'da GSMA tarafından düzenlenen Mobile World Congress'de Turkcell ve 4play birlikte geliştirdikleri TonlaKazan ile En iyi mobil pazarlama servisi ödülünü aldılar. Hem Turkcell'de bu fikre inanıp destekleyen ekibi, hem de Refik Çağlayan başta 4play ekibini tebrik ediyorum.

About me

I'm Enver ALTIN. I'm from the other side of the river.

Calendar

April 2009
SuMoTuWeThFrSa
    1 2 3 4
5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Categories

/ (398)
  articles/ (1)
  books/ (8)
  coffee/ (1)
  construia/ (2)
  debian/ (1)
  events/ (13)
  factsoflife/ (15)
  general/ (9)
  gnome/ (16)
  humor/ (21)
  lkd/ (9)
  management/ (1)
  mobile/ (6)
  mono/ (4)
  music/ (8)
  personal/ (47)
  politics/ (31)
  postgresql/ (4)
  programming/ (12)
  projects/ (2)
  quotes/ (3)
  technology/ (10)
  tips/ (7)
  travel/ (2)
  work/ (13)

Archives

Links

Popular

Talk slides

Other stuff

License

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 License.

Miscellaneous

This site is built on the wonders of Pyblosxom, supposed to be W3C XHTML 1.0 and CSS 1.0 compliant, always handcoded using Vim. The server that hosts this site is powered by Debian GNU/Linux.
.O.
..O
OOO