The truth about my life

Wed, 25 May 2005

Fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi şenlikte bolca eğlendik. Daha da varmış.

Diğer arkadaşların yazdığı iyiydi, güzeldi, süperdi, harikaydı kısımlarına ekleyecek pek birşeyim yok. Kötü şeyler yazmaktan hiç hoşlanmıyorum ama böyle giderse kimsenin de yapacağı yok. Dost acı söyler, çalışmalara da katılamadım bu yıl, hariçten gazel en kolayından, olabildiğince kısa, buyurunuz:

Birbirimize ödüller verdik. Bizbizeydik, pek yabancı yoktu, insanlar birbirlerini görmeye gelmişlerdi. Ticari hedefleri olan sponsorlar paralarını boşa harcadılar, kayda değer birşey çıkmaz oradan. Muhtemelen katılımcı sayısı geçen yıldan azdı. Seminerler gördüklerim ve duyduklarıma dayanarak, Mayıs ayı portakalları gibiydi: kuru ve büzüşmüş. Bu iş böyle gitmiyor artık. İnsanların "adı her ne ise o etkinliğe" gelmek için daha iyi nedenlere ihtiyaçları var. Bilgiyi Google da getiriyor. Sorularına listelerden de cevap alabiliyorlar, zahmet etmelerine gerek kalmıyor. Linux da pek bir kolaylaştı, "getirin bilgisayarınızı Linux kuralım"'ın modası geçti. Oyun turnuvaları da bir fiyasko oldu bence, 2 yada 3 ziyaretçi vardı turnuvalara (ve hatta hazine avına) katılan, hediyeleri de mecburen birbirimize verdik. Mert'e de dediğim gibi, bir dahaki yıl Internet Cafe açmasak da olur yani. Zaman değişiyor, insanlar kendi bilgisayarları ile geliyorlar. Pek şen olamadı bu şenlik...

Bu sorunlarla ilgili bazı çözüm önerilerim olabilir, bu konuda (özellikle) dernek listesinde bir tartışma başlarsa. Ama bu tartışmayı ben başlatmayacağım. Bir de Barış Özyurt'u birinin uyarması gerekliydi, nasılsa boğazıma kadar battım, haddimi bilmeyerek, bunu ben üstleneceğim. Çok kızdım Barış, beni alternatif ödüllerden birine layık görmediğin için :) Kapanış partisindeki eğlenceli olduğu kadar terbiye sınırlarını zorlayan garip alternatif ödüllerin sonu artık gelmeli. Karnımı tutarak güldüm ama umarım kayıtlarda o kısmı bir şekilde keseriz. Bir de o ödülleri pek duyurmasak diyorum... Çok ayıp olacak. Orada söylendi, gelen öğrendi. Bilenler bilmeyenlere anlatsın ama abartmayalım. Hürriyet'de ana sayfaya manşet olmasın sonra...

Barış Metin'i oldukça başarılı KDE sunumundan dolayı tebrik etmek istiyorum. Barış aldığı ödüllerin tümünü sonuna kadar haketmişti bu yıl, benim de oyum kendisineydi. Tekrar tekrar tebrikler!

Kapanış partisinde farkettim ki, Uludağ ekibi LKD için seferber olmuş geçen yıl boyunca. İnsan düşünmeden edemiyor... Powerball yüzünden de olabilir mi? Hmm.

Yılın En Başarılı Yerelleştiricisi ödülünü takdim etmekten gurur duyduğum Recai Oktaş hocamı, ayrıca buradan da tebrik etmek istiyorum.

Şenlik boyunca insanüstü çaba gösteren Onur Küçük başkanlığındaki Etkinlik Çalışma Grubu'na da teşekkür etmek istiyorum. Özgür Kuru, sana da teşekkürler. (Temel, sen de dur!)

Bir de Selçuk Erdem vardı aramızda. Usanmadan insanların getirdiği Penguen dergisi sayılarını imzalayan :) Kendisini aramızda görmekten mutluyuz. Bir kale daha fethettik.

(Sponsor hat on) Ek olarak, kayıt masası sponsoru Parkyeri olarak, kayıt masası ile ilgili gecikmeden ötürü tüm LKD topluluğundan özür dilemek istiyorum. Umarım telâfi edebiliriz.

Gürkan'ın dediği gibi, daha farklı gelişim süreçlerinin de denenebilmesi için LKD'ye alternatif birkaç oluşum daha gerekli Türkiye'ye belki de.

Eski belgelerimi karıştırırken biraz nostalji buldum, 1. Linux ve Özgür Yazılım Şenliği'nden, küçük bir kısmı nedense eksik. Lütfen bakarken sunucuma iyi davranın. Bant genişliğim sınırlı :)

İyi eğlenceler,

--
Enver - Insomniac, playing the dirty boy today.

"Bir işi yapmak için motivasyon değil sopa gerekir."

About me

I'm Enver ALTIN. I'm from the other side of the river.

Calendar

May 2005
SuMoTuWeThFrSa
1 2 3 4 5 6 7
8 91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Categories

/ (398)
  articles/ (1)
  books/ (8)
  coffee/ (1)
  construia/ (2)
  debian/ (1)
  events/ (13)
  factsoflife/ (15)
  general/ (9)
  gnome/ (16)
  humor/ (21)
  lkd/ (9)
  management/ (1)
  mobile/ (6)
  mono/ (4)
  music/ (8)
  personal/ (47)
  politics/ (31)
  postgresql/ (4)
  programming/ (12)
  projects/ (2)
  quotes/ (3)
  technology/ (10)
  tips/ (7)
  travel/ (2)
  work/ (13)

Archives

Links

Popular

Talk slides

Other stuff

License

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 2.5 License.

Miscellaneous

This site is built on the wonders of Pyblosxom, supposed to be W3C XHTML 1.0 and CSS 1.0 compliant, always handcoded using Vim. The server that hosts this site is powered by Debian GNU/Linux.
.O.
..O
OOO